HEMEN BAŞVUR Bilgisayar İşletmenliği Kursu | Tecrübe Eğitim Kurumları

Bilgisayar İşletmenliği Kursu

Tecrübe Eğitim Kurumları Bilgisayar İşletmenliği Kursu

5.04.2020       1006      


Bilgisayar İşletmenliği Kursu

     Dijital çağın olmazsa olmazlarından bilgisayar; hem iş hem de özel yaşamın her anında insan hayatında yerini almış durumda. Her yaş ve meslek grubundan insanın hayatını kolaylaştıran ve en önemlisi insanların güncelliğini korumasını sağlayan bilgisayarlar, kullanım çeşitlilikleriyle de önem arz etmekte. Hemen herkesin bilgisayar kullanımına dair bilgi sahibi olması, maalesef ki çoğu zaman kariyer hayatında bunu belgeleyememeleri nedeniyle kabul görmeyen bir durum haline gelmekte. Tam bu noktada söz edilmesi gereken Bilgisayar İşletmenliği, bireylerin temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olduğunu ve gerekli bilgisayar programlarını etkin bir şekilde kullanabildiklerini onaylayan oldukça önemli bir sertifika. Bilgisayar İşletmenliği Kursu ile katılımcılar, hem bilmedikleri temel bilgisayar programları hakkında bilgi sahibi olabilmekte hem de kullanım deneyimleri sürecinde mevcut bilgilerini test edebilmekte. Verimli bir çalışma sürecinin günümüzde ilk aşamalarından biri sayılabilecek Bilgisayar İşletmenliği, başta bilgi işlem personeli olmak üzere her birimden çalışanın yeterli derecede bilgi sahibi olması gereken bir konu.

     Bugün, en alt kademeli meslek gruplarında bile adaylardan temel bilgisayar programlarını etkin kullanıyor olması beklenmekte. Bunun yanında Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği’nin 246 sayılı maddesi gereğince istihdamı sağlanacak kişilerin, kurum veya özel sektörde çalışabilmeleri için meslekî ve teknik orta öğretim diploması, kalfalık veya ustalık belgesi ile sertifikayla kurs bitirme belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekmekte. Üstelik iş yeri sahiplerinin de bu belgeleri, istihdamı gerçekleştirilecek kişilerden talep etme zorunluluğu bulunmakta. Bilgisayar İşletmenliği Kursu; bu gereksinimler ışığında uzaktan eğitim ile tamamlanan bir kurs niteliğinde olmanın yanı sıra, kurs bitiminde başarı gösteren katılımcıların Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika almaları adına da oldukça avantajlı.

     Bakıldığında herkesin sahip olması gereken temel bilgisayar kullanım bilgilerini içeren bir konu olarak kabul edilse de Bilgisayar İşletmenliği aynı zamanda başlı başına bir meslek. Bilgisayar ile ilgili tüm yazılımsal ve donanımsal sorunları çözmekle görevli olan Bilgisayar İşletmeninin; yazım, tablo ve sunum programlarına profesyonel derecede hakim olması, gerekli dosyaların dijital ortama aktarımını sağlaması, Office programlarının yanı sıra bağlı bulunduğu işletme, kurum veya kuruluşun internet sitesi ile ilgili bir takım işlerden sorumlu olması da beklenmekte.

     Uzaktan Bilgisayar İşletmenliği Kursu, katılımcılarına bilgisayara giriş ve genel donanım bilgisinin yanı sıra Windows İşletim Sistemi, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint ve internet uygulamaları hakkında yeterlilik kazandırmakta. Bu eğitimle birlikte sertifika almaya hak kazanan öğrenciler, Microsoft Office programları aracılığı ile belge düzenleyebilmekte, sayısal hesaplamalar yapabilmekte ve sunumlar hazırlayabilmekte. Özellikle KPSS puanı ile atanmayı hedefleyen öğrenciler için de bir ön koşul olan Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, ister kamuda ister özel sektörde çalışan herkesin ilk mülakatta rakiplerinden bir adım önde olmasını da sağlamakta. Teknolojinin gelişmesi ve bilgisayar bilimlerine uygun standartta çalışma ortamlarının hazırlanması ile eğitimin, iş yaşamının ve sosyal yaşamın temel taşlarından olan bilgisayarın bir bakıma dijital dosyalama özelliği de Bilgisayar İşletmenliği Kursu içeriğinde yer alan bilgiler dahilinde, üzerinde en çok durulan konu. Yalnızca bilgisayar sistem ve programlarının iyi derecede kullanılması değil, aynı zamanda bu süreçte güvenliğin sağlanması da kurs süresince öğrencilere öğretilen bilgiler içerisinde. Kısaca; bulunduğu şirket ya da kurumun bilgi işlem kapsamında yer alan tüm veri oluşturma, aktarma, sorun tespit etme ve çözme süreci, Bilgisayar İşletmeninin iş tanımı içerisinde yer almakta.

Tecrübe Eğitim Kurumları Arıcılık Kursu

Arıcılık Kursu

Uzman ve Akredite olmuş Arıcılık Eğitmenlerinden eğitim alacaksınız, eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika alacaksınız ayrıca kita...

← Devamını Oku
Tecrübe Eğitim Kurumları Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

 Sizler için özel olarak hazırlanan “Bilgisayarlı muhasebe“ eğitimimiz ile, bireysel veya kurumsal olarak muhasebe alanında fark yaratacak ve ileri...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.