HEMEN BAŞVUR Bilgisayar Sertifikan ile Memur Ol | Tecrübe Eğitim Kurumları

Bilgisayar Sertifikan ile Memur Ol


16.07.2020       1037      


Bilgisayar Sertifikan ile Memur Ol

Kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan çok sayıda memur alımı yapılmaktadır. Bu alımlardaki en önemli detay ise MEB onaylı bilgisayar sertifikanızın olmasıdır. 6552 Kodlu Sertifikaya sahip olduğunuzda gereken KPSS puanını aldıktan sonra memurluk için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer üniversitede ya da lisede bilgisayar dersi almadıysanız memur olabilmek için bu sertifikaya sahip olmanız gerekmektedir. 

MEB onaylı bu sertifikayı nereden alabilirsiniz?

MEB tarafından onaylanmış bir kurumdan bilgisayar sertifikasına sahip olabilirsiniz. Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yol alan ve hemen hemen tüm eğitimlerini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalandırmış olan Tecrübe Eğitim kurumundan bilgisayar sertifikasına sahip olabilir ve memur olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Ülke çapında birçok marka ile kurduğu iş birlikleri, süpervizyon eğitimleri ve workshop eğitimleri ile sektördeki öncülerden olan Tecrübe Eğitim Kurumları, kamuya yapılan memur alımlarında binlerce kişinin sertifika sahibi olmasını sağlamış ve meslek edinmelerine yardımcı olmuş bir eğitim kurumudur.

Memur olmak için bilgisayar sertifikası şartı var mı?

En çok sorulan araştırılan bu konuya bir açıklık getirelim. Evet, 6552 Kodlu Sertifikaya sahip olmanız gerekmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer lise ya da üniversite de bilgisayar dersini aldıysanız sertifika almak zorunda değilsiniz.

Hangi memurluk için bilgisayar sertifikası şarttır?

Bir diğer merak edilen konu ise hangi memurluk için bilgisayar sertifikasına ihtiyaç olup olmadığıdır. Düz memur kadroları, veri hazırlama ve kontrol işletmeni gibi bazı kadrolarda bilgisayar sertifikası zorunludur.

Sertifikayı almak için nasıl bir eğitim alacağım?

Bu sertifikaya sahip olmak için ister online eğitim alın ister kurs yerimize gelerek derslere katılın, seçim sizin. Online dersleri istediğiniz zaman istediğiniz yerde yapabilir eğitim sonunda da belirlenen sınav yerine gelerek kurumun denetiminde sınava girip, istenilen puanı almanız durumunda sertifika almaya hak kazanırsınız. Aynı şekilde kurslara katılarak kurs sonunda sınav yerine gelerek sınava girmeniz ve başarılı olmanız ile sertifikanıza sahip olabilirsiniz. Her iki durumda da başarılı olmanız halinde sertifikanızı alabilirsiniz, tek fark ister online olarak katılmanız ister kurs yerinde eğitimlere katılmanızdır.

Bilgisayar İşletmenliği Kursuna Kimler Katılmalı?

Bilgisayar İşletmenliği Kursu, bilgisayar eğitiminin başlangıcı olarak düşünülmektedir. Bu kursa, bilgisayar kullanmayı daha önce öğrenmemiş olanlar, kendini ilerletmek isteyenler, Kamu ve Özel kurumlara başvuru ( KPSS, Görevde Yükselme, vb. ) için gerekli Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Onaylı Sertifikayı almak isteyenler katılmaktadır.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Sertifika programımız toplam 160 saat olup, kurs içeriğimiz aşağıdaki gibidir;

- Bilgisayara Giriş

- Genel Donanım Bilgisi

- Windows işletim sistemi 

- Microsoft Word 

- Microsoft Excel 

- Microsoft PowerPoint

- İnternet uygulamaları





Home Office Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm dünyada uygulanan ve profesyonelliği tartışmasız kabul edilen Home Office çalışma sistemi, özellikle genç girişimcilerin sıkça tercih etmesi il...

← Devamını Oku

Geleceğinin Mesleği: Yazılım Uzmanlığı

Dijital çağda hayatımızı kolaylaştıran ve kullanılan her teknolojinin yazılım üzerine olması geleceğin ve hatta bugünün mesleğini yazılım uzmanlığı...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.