HEMEN BAŞVUR Coronavirus Sonrası Tibbi Sekreterliğin Önemi | Tecrübe Eğitim Kurumları

Coronavirus Sonrası Tibbi Sekreterliğin Önemi


27.08.2020       527      


Coronavirus Sonrası Tibbi Sekreterliğin Önemi

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona süreci, sağlık hizmetleri çalışanlarının önemini daha da iyi anlamamızı sağladı. Bu süreçte, sektöre olan ilgi ve ihtiyaç arttı. Bu alanda en önemli mesleklerden birisi de tıbbı sekreterlik mesleğidir. Tıbbı sekreterlik; tıbbı terminoloji ve yönetmeliğe hakim olan güler yüzlü kişilerdir. Bu meslekte kariyer planlayanlar için kısaca tıbbi sekreterliğin görevini anlatacak olursak; hastadan gelen telefonlara cevap veren ve mesajları kaydederek doktora iletme, hasta vizite tarihlerini ayarlama, faturalama işlemlerini gerçekleştirme, doktorun takvimini ayarlama vb. görevlerden sorumludur.

Corona virüs sonrasında da sağlık sektöründeki çalışan açığı tıbbi sekreterliğin önemini daha da arttırdı. Tecrübe Online olarak tıbbı sekreterlik eğitimlerimiz ile sizi iş hayatına hazırlıyor ve eğitim sonunda alacağınız sertifika ile de rakiplerinizin önüne geçmenizde yardımcı oluyoruz. Verdiğimiz eğitimlerin sonunda sizlere sunduğumuz sertifika seçeneklerimiz şunlardır:

* Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika

* Uluslararası ve Avrupa Onaylı Sertifika

* Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı Sertifika

* Tecrübe Kariyer Onaylı Sertifika

Bu sertifikalardan dilediğinizi seçebilir ve eğitime başlayabilirsiniz.

Tıbbi sekreterlik eğitimi alarak sertifika sahibi olmak isteyen katılımcılarımıza; tıbbi sekreterliğin anlamı, bu mesleğin amacı, tıbbi sekreterin görev tanımları, genel sağlık ve hastalık bilgisi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve kullanım özellikleri, hasta karşılama ve hasta dosyası düzenleme, arşivleme, ICD kodlaması, etkili iletişim, randevu sisteminin kullanım teknikleri, kurum içi ve kurumlar arası iletişim sağlanması ve takibi, temel sağlık terimleri, hastane türleri, sekreterlik çeşitleri, hasta indeks kartlarının düzenlenmesi, hastalık ve ameliyat indekslerinin hazırlanması ve kontrolü, ayakta hasta işlemleri, hasta hakları, protokol kuralları vb. tüm bilmesi gereken detaylı eğitim, uzman ekibimiz tarafından aktarılmaktadır.

Bu eğitimi aldıktan sonra çalışabileceğiniz yerler; genellikle hastaneler, sağlık ocakları, tıbbi laboratuvarlar, aile hekimleri merkezleri, diş hekimleri muayenehaneleri, poliklinikler ve özel tıp merkezleridir. Corona sonrasında hızla yükselen bu meslek hakkında daha fazla bilgi almak, kariyerinizi bu yönde ilerletmek istiyorsanız; Tecrübe Eğitim Kurumları’nın alanında uzman kadrosu tarafından sunulan Tıbbi Sekreterlik Kursu ile bunu çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda kariyer yapmak ya da kendini geliştirmek isteyen herkesi, ihtiyaç duyduğu yeterliliğe kavuşturmak için profesyonelce hazırlanmış bir uzaktan eğitim programıdır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen mesleklerden biri olan tıbbi sekreterlik hakkında daha fazla bilgi almak, eğitim sonunda hangi sertifikaya sahip olmanız daha iyi avantaj sağlar ve bu eğitim sonunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında aklınıza takılan tüm soruları danışmanlarımız ile görüşerek, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bioenerji Uzmanlığı Kursu

Bioenerji eğitimi; her insanın içinde olan enerjiyi nasıl ortaya çıkarabileceğini ve nasıl doğru kullanabileceğini öğreten bir eğitim programıdır. ...

← Devamını Oku

Diksiyon Kursu Veren Kurumlar

İnsan ilişkilerinin temelini oluşturan iletişim, günümüzde pek çok kişi tarafından oldukça hatalı kullanılmaktadır. Teknolojinin de gelişmesi ile b...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.