HEMEN BAŞVUR Emlak Danışmanlığı Kursu | Tecrübe Eğitim Kurumları

Emlak Danışmanlığı Kursu

Tecrübe Eğitim Kurumları Emlak Danışmanlığı Kursu

5.04.2020       819      


Emlak Danışmanlığı Kursu

Emlak Danışmanlığı Kursu Sonunda Alınabilecek Sertifikalar

  • Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Emlak Danışmanlığı Sertifikası

Bu belge ile emlak danışmanlığı yapabilir, emlak ofisi açabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0312 230 12 13 - 0554 163 02 13

 Emlak danışmanlığı ve konut finansmanının tanıtımı ve pazarlama temsilciliği, hak sahiplerinin talebi üzerine ipoteğe dayalı orta ve uzun vadeli finansmanın bulunması, temin edilmesi, alternatif mortgage ürünlerinin araştırılması, her türlü taşınmazın alımı, satımı, kiralanması konularında pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ve bu işlemlere ilişkin her türlü sözleşmenin oluşturularak işlem öncesi sırası ve sonrasındaki tüm hizmetlerin danışmanlık ve bilirkişilik yerine getirmesine denir.

Her satış eylemi tek bir satış tanımı ve tek bir satış süreciyle anlatılamaz. Bu nedenle satışı iyi bilmek gerekiyor. Ürünler değişiyor, müşteriler değişiyor, ihtiyaç ve istekler değişiyor, ihtiyaçlar bir çok değişik kanaldan kolayca temin edilebiliyor. Ekonomide rakipsiz hiçbir ürün ve hizmet kalmadı. Tüm bu değişimlerin yaşandığı ortamda, hiç kuşku yok ki satışın biçimi de değişiyor…

Peki, SİZ bu değişimin neresindesiniz?

Emlakçıların bir çoğu, gerekli eğitim, donanım ve insan ilişkilerinden yoksun bir şekilde bu mesleği yapıyor. Rekabetin son derece acımasız olduğu sektörde, her ne kadar teknolojik imkanlar kullanılsa da, karşılarına çıkan müşterilerle ilişkileri geliştirme noktasına gelindiğinde, yetersiz bilgileri nedeniyle, tıkanıp kalıyorlar.

İçinde yaşadığımız bu hızlı değişim, bizlerin de kendisine ayak uydurmamız gerektiğini söylüyor. Uyum gösteremeyen veya karşılaştıkları güçlükler karşısında kendilerini geliştiremeyen, vizyon sahibi olamayan Emlak sektöründe kalamıyor.

Ezberlenmiş sözlerin ve teknik detayların çokça var olduğu, Ancak durum, müşteriyi  etkilemeye, eyleme geçirme noktasına geldiğinde; işin altından kalkamayan, beceriden uzak satıcıların bulunduğu bir sektördesiniz. Alıcı ve Satıcılar ilgilendikleri gayrimenkul ile ilgili bir çok bilgiye, kitle iletişim araçları vasıtasıyla kolaylıkla ulaşabiliyor. SİZCE Emlak Danışmanı bu satışın neresinde kalıyor? Tüccarlık değil de Satış nasıl yapılmalı?

Müşteri, kendisiyle bire bir ilgilenecek, konusunda uzman, kültürlü, tam donanımlı, güvenilir, eğitimli ve profesyonel bir emlak danışmanı aradığında, İşte o danışman SİZ olmalı mısınız? Ne dersiniz?

“Herkes Birilerine Bir Şey Satıyor. Başarılı Olmanız İçin İnançlarınızın, Hayallerinizin, Amacınızın, Sebebinizin Olması  ve Eyleme Geçmeniz Gerekiyor.”

Öğrendikleriniz eyleme dönüşürse, hayatınızda olumlu ilişkiler kurmanızda, zorlukları kolayca aşmanızda, mesleki geleceğinize güvenle bakabilmeniz de ve Gayrimenkul sektöründe eğitimli, uzman ve profesyonel bir emlak danışmanı olarak tanınmanızda sağlam bir temel oluşabilir.

“Unutmayın! Eğer Gayrimenkul Sektöründe Güçlü Kalmak  İstiyorsanız, Bu İşin Gereklerini Yapmalısınız. Aksi Halde EMLAKÇILIK Yapan Binlerce İnsandan Farkınız Olmayacak.”

Emlak Danışmanı bağlı olduğu kurumun müşteriye görünen yüzüdür aynı zamanda. Gayrimenkul ofisini temsil eden en önemli kişidir. Çünkü alıcı ve satıcılar ofisin sahibini, varsa yönetimini veya müdürünü görmez. Ama Emlak Danışmanıyla bire bir ilişki içindedir. Ne öğrenecekse ondan öğrenir ve ne söyleyecekse ona söyler. Satış kapamalarını onunla yapar. Tapuyu veya kontratı onun elinden alır. Bu nedenle iyi bir Emlak Danışmanı “eğitimli, donanımlı, kültürlü, disiplinli, konusuna hakim, planlı programlı çalışan, vizyon sahibi, giyimi ve diksiyonu düzgün, sabırlı, insan ilişkilerinde başarılı, dinamik, pratik ve hızlı düşünebilen bir yapıda olmalıdır. Uzmanlık bölgesinde çok iyi pazar analizi yapabilmeli, elindeki ve ofisindeki portföyler hakkında her ayrıntıyı bilmelidir.

Emlak Danışmanlığı eğitiminde, mesleğinizi yaparken size büyük katkıları olacak konu ve kavramları göreceksiniz. Rekabetçi satış ortamlarında mesleğinizi yaparken, sizi daha profesyonel yapacak ve müşteri gözünde bu işin uzmanı olduğunuz izlenimi oluşturacak bilgiler edineceksiniz.

Bu eğitimin, Gayrimenkul dünyasını anlamak isteyen ve sektörde Başarının, bilgi seviyesi ve öğrenilenlerin eyleme dönüştürülmesiyle sağlanacağının bilincinde olanlar ile Gayrimenkul sektöründe güçlü kalmak adına, ciddi bir farkındalık kazanacağını düşünenler için olduğu da belirtilmelidir.

Uzaktan Eğitim Yoluyla Verilecek Derslerimiz;

Emlak, Emlak Pazarlama ve Satış

Halkla İlişkiler ve İletişim

Hukuk ve Gayrimenkul Mevzuatı

Şehir Planlama ve Ekspertiz

Tapu Sicili ve Kadastro

Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı

Emlak Danışmanlığı eğitiminde edineceğiniz bu bilgilerle çok iyi bir Emlak Danışmanı olacağınızı düşünürseniz, yanılırsınız. Bir çok bilgiye ve donanıma belki de sahipsiniz. Buna rağmen bildikleriniz, ne sizin ne de müşterilerinizin eyleme geçmesinde yeterli oluyor…   Öyle değil mi?

Emlak Danışmanlığı mesleğinde kendi tarzınızı oluşturmak ve bu sektörde başarının kapısını, Her Zaman Her Yerde, sürekli açık tutmak istiyorsanız; biraz da NE YAPMAYACAĞINIZI öğrenmeli, öğrendiklerinizi iş hayatınızda uygulamalı, kendinize ve temsil ettiğiniz kuruma inanmalı, güvenmelisiniz. Bunun için bizler buradayız.

Tecrübe Eğitim Kurumları Diş Hekimi Asistanlığı Kursu

Diş Hekimi Asistanlığı Kursu

Eğitim programının amacı, sektörde hizmet veren yardımcı personelin, sektördeki  çağdaş uygulamalarda bilgi düzeylerini artırarak sunulan hizmetin ...

← Devamını Oku
Tecrübe Eğitim Kurumları Halka İlişkiler Eğitimi Kursu

Halka İlişkiler Eğitimi Kursu

Kariyer; Uzmanlaşmak başarı ile doğru orantılı olarak yükselen bir grafiktir. Her başarı ‘’sürdürülebilir’’ olduğu sürece başarıdır.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.