HEMEN BAŞVUR SEDONA EĞİTİMLERİNDE HAFIZA GÜÇLENDİRİCİ TEKNİKLER | Tecrübe Eğitim Kurumları

SEDONA EĞİTİMLERİNDE HAFIZA GÜÇLENDİRİCİ TEKNİKLER


23.06.2020       581      


SEDONA EĞİTİMLERİNDE HAFIZA GÜÇLENDİRİCİ TEKNİKLER

Bireyleri korkularından, endişelerinden ve zihin bulanıklıklarından arındıran Sedona Yöntemi, son dönemde giderek daha fazla ilgi gören bir kişisel gelişim tekniği olarak ele alınmakta. Teorik ve pratik anlamda öğrenilmesi ve uygulanması oldukça keyifli olan bu yöntem, özellikle kişilerin bilinçaltında var olan ve hayatlarını etkileyen olumsuz duygu ve düşüncelerin yok edilmesinde de oldukça etkili. Benliğin sıkı sıkıya tutunduğu tüm duygusal sorunların serbest bırakılmasını sağlayan ve bu sayede geçmişten bugüne dek biriken ağır enerjinin boşaltılmasına da yardımcı olan Sedona; yaşamı kaliteli bir şekilde sürdürmeyi zorlaştıran tüm bu duyguların ardından kişilerin kendilerini yeniden fark etmelerine de destek olan, bilimsel olarak onay görmüş bir yöntem. Üstüne üstlük kişisel gelişim teknikleri arasında en hızlısı, en kolayı ve en güçlüsü olarak kabul edilen bu yöntem ile zihni meşgul eden negatif duygu durumlarından kurtulurken; aynı doğrultuda hafızayı güçlendirmek de mümkün.

 

Düşünme biçimini ve buna bağlı olarak atılan adımları kontrol eden duyguların serbest bırakılması ile kişiye daha özgür ve kontrol edilebilir bir zihin sunan bu sade ve güçlü araç; bastırılarak geçici bir çözüm bulunan ya da ifade edilerek çoğunlukla daha zor bir duruma zemin hazırlayan duyguların tamamen ve bilinçli olarak bırakılmasını mümkün kılmakta. Aslında herkesin sahip olduğu bir yetenek olan Sedona; buna rağmen çok az kişi tarafından doğru ve etkili olarak kullanılabilmekte. Kişilerin, hislerinin ne derece güçlü ve yönetici bir faktör olduğu düşünüldüğünde; kimi zaman tercih ettikleri yaşam tarzına kavuşmalarına engel olması da söz konusu olmakta. Hayatın istendiği gibi sürdürülmesinde sınırlayıcı pek çok duvar ören bu duygular; karar verme, harekete geçme, konsantre olma ve hatta kişilik oluşturma süreçlerini dahi menfi yöne çekebilmekte. Bireyleri bir bakıma sabote eden bu durum, özellikle bilgilerin hatırlanması ve şuurlu olarak kontrol edilmesine de engel olabilmekte. Tamamen kaçınılmak istenen duyguların denetiminde olan bir zihin ve hafızanın ise gerektiği şekilde çalışabilmesi mümkün olmamakta. Tam da bu noktada Sedona Yöntemi ile yeniden kişinin gerçek istek ve hedeflerine açılan düşünce yapısı ve kontrolü mümkün olan hafızası; hayattaki hedeflere ulaşmayı destekleyecek de bir nitelik kazanılmasına olanak sunmakta.

 

Sedona eğitimlerinde yer alan hafıza güçlendirici teknikler, yılların zihinsel tortularını ve birikmiş tüm olumsuz duygularını serbest bırakırken; insanlara arınmış, aydınlık bir hafıza ile özgür bir beyne sahip olmaları adına da imkan vermekte. Rahatsız olunan durumun hayal edilmesiyle duygunun ortaya çıkması sonucu kullanılmaya başlayan yöntem; devamında bu duygunun, bedenin en çok hangi noktasında hissedildiğinin keşfedilmesini sağlamakta. Bu keşif ile aslında kontrol altına alınmaya başlanan duygunun, gözlemci yani kişi tarafından sorulan birtakım sorular ile etkisini yitirmesi ve en sonunda da tamamen kaybolması hedeflenmekte. Zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlığı arttırmak, depresyondan kurtulmak, kötü alışkanlık ve bağımlılıklardan arınmak, korku ve kaygıları bırakmak, stresten uzak durmak, duygusal travmaları iyileştirmek, hedef belirlemek ve onlara ulaşmak, daha sağlıklı ilişkiler kurmak, kariyer ve finans konularından oluşan engelleri ortadan kaldırmak, kişisel potansiyeli ortaya çıkarmak ve hayattan çok daha fazla keyif almak için günümüzde dünyanın her yerinde tercih edilen bu yöntem; “Bu duyguyu bırakabilir miyim?”, “Bu duyguyu bırakmak ister miyim?” ve “Ne zaman?” sorularına cevap aramakta. Hafızayı geliştirme yollarından özellikle tercih edileni olan hayal etme ve canlandırma yöntemine bir bakıma zemin hazırlayan Sedona; motivasyon, odaklanma, zihinsel imgeler kullanılması, belirli ipuçlarının yaratımı ve dikkat dağılmasının en aza indirilmesi gibi yine hafıza için yararlı olan diğer tekniklere de eşlik eden bir yapıda bulunmakta.

 

Son dönem uzaktan eğitim programları içerisinde, tercih edilme oranı bakımından ilk sıralarda yer alan Sedona Eğitimi, Tecrübe Eğitim Kurumları’nın alanda uzman kadrosu tarafından da sunulmakta. Başarılı olan katılımcılar uluslararası geçerliğe sahip ve Uluslararası onaylı bir sertifika almaya hak kazandıkları bu program ile yöntemi hem kişisel hem de kurumsal açıdan uygulama fırsatını da yakalamakta. Siz de geçmişi serbest bırakmak ve daha özgür bir zihin ile güçlenen hafızanızı gelecek hedefleriniz doğrultusunda etkin bir şekilde kullanmak için Tecrübe ailesine katılabilirsiniz.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SAYESİNDE SINAV KAYGISI İLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI

Öğrencilerin bilgileri öğrenme düzeylerini ve akademik başarılarını ölçmek amacı ile yapılan sınavlar, bilginin etkili ve doğru şekilde kullanılmas...

← Devamını Oku

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.