HEMEN BAŞVUR Site ve Apartman Yöneticiliği Eğitimi | Tecrübe Eğitim Kurumları

Site ve Apartman Yöneticiliği Eğitimi


2.06.2020       624      


Site ve Apartman Yöneticiliği Eğitimi

Hem sosyal hem de mesleki alanda profesyonelleşmenin giderek önem kazandığı ve bu doğrultuda yapılması planlanan her işin eğitiminin alınabildiği günümüzde, öne çıkan gayrimenkul sektörü de farklı iş kollarını bünyesinde barındırmakta. Şehirleşmenin artması ve beraberinde toplu konut ve yaşam alanı projelerinin çoğalması, site ve apartman yöneticiliğinin daha yüksek standartlarda yerine getirilmesini de zorunlu kılmış durumda. Yatay yapılanmanın yerini alan yüksek binalar; yaşam biçimlerinin, aile yapılarının ve elbette ki yönetim biçimlerinin değişiklik göstermesine de neden olmakta. Bu anlayış ile kurulan pek çok şirket ve eğitimli uzmanlar, sektördeki bu açığı kapatmak ve ihtiyaç duyulan hizmeti tam anlamıyla sunmak adına çalışmakta. Bu gelişim süreci sonucunda popülerleşen site ve apartman yöneticiliği konusu ise bugün, yepyeni bir kariyer alanı olarak karşımıza çıkmakta. Yönetim esasları, yasal süreç, haklar ve benzeri bilgilere hakim olunmasını öngören bu mesleğe ilginin artmasıyla; tam hizmet aşamalarına dair detaylı bilgiler içeren uzak eğitim programları da ortaya çıkmakta. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden katılımcısı ile sayısız başarılara imza atan Tecrübe Eğitim Kurumları ise tam da bu noktada sunduğu Site ve Apartman Yöneticiliği Uzaktan Eğitim Programında, kendilerini geliştirmek ve kariyerlerine bu alanda yön vermek isteyen herkese eşsiz bir fırsat sunmakta.

 

Gayrimenkul geliştirme şirketlerinde istihdam olan ve satış sonrasından sorumlu tüm çalışanların, apartman ve site yönetiminde çalışmak isteyenlerin, emlak şirketi yetkililerinin, halihazırda bina yöneticiliği ile görevli kimselerin ve bu alanda kariyer yapmak isteyen herkesin katılabileceği Site ve Apartman Yöneticiliği Kursunda; yönetimin temel konuları, güncel sorunlar ve çözümler üzerine birçok konu detaylıca anlatılmakta. Arsa payı, kat irtifakı, kat mülkiyeti, ortak alanlar, yönetim planları, bağımsız bölümler, denetçi, kiracı ve ev sahibinin sorumlulukları, kapıcılık hizmetleri, devre mülk hakkı, genel yöneticilik bilgileri, bilişim sistemleri, etkili iletişim becerileri, temel hukuk, güvenli ortam ve sorumluluklar, bütçe ve maliyet hesapları, site yönetimlerinde vergi sistemi, muhasebe, denetim ve raporlama konularının ele alındığı bu programın sonunda başarılı olan katılımcılar; Milli Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkını da kazanmakta.

Sektörün dinamikliği karşısında şimdinin ve geleceğin önemli iş alanlarından biri olarak görülen site ve apartman yöneticiliği, özellikle profesyonel hizmet beklentisinin artması ve kalabalık sitelerin daha planlı yönetilmesi gerekliliği ile kat maliklerini veya site sakinlerini de tam anlamıyla tatmin eden bir yapıyı oluşturmakta. Ciddi bir mesai harcanmasını zorunlu kılan bu meslek dalı; ancak sektör profesyonelleri tarafından icra edildiğinde tam anlamıyla verimli olmakta. Tüm bu özellikleri ile site ve apartman yöneticiliği; kendi işinin sahibi olmak veya gayrimenkul alanından paralel bir geçiş yapmak isteyenlere de tavsiye edilebilmekte. Gelir-gider dengesini yönetebilecek, güçlü iletişim becerilerine sahip ve ihtiyaçlara yönelik sürekli çözümler üretebilen bireylerin yetişeceği bu uzaktan eğitim programı, Tecrübe’nin deneyimli eğitmen kadrosu tarafından anlaşılır, keyifli ve yeterli bir içerikle, ilgili herkes için sunulmakta. Eğitimin sonunda sertifikasını alan tüm katılımcılar; ilgili şirketlerin ve kurumsal firmaların dışında otellerde, butik tatil yerlerinde, lüks tatil sitelerinde ve sosyal tesislerde çalışma şansını da yakalayabilmekte.

Eğitmenler

eğitmenler / uzmanlar

← Devamını Oku

Online Dersler Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile eğitim alanında da yenilikler meydana geldi. Bu yeniliklerden en avantajlı olanı ise online dersler oldu. Özellikle yaşa...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.