HEMEN BAŞVUR Yeni Normalleşmede Pandemi Belgesi | Tecrübe Eğitim Kurumları

Yeni Normalleşmede Pandemi Belgesi


16.07.2020       428      


Yeni Normalleşmede Pandemi Belgesi

Pandemi; dünyada birden fazla ülkede çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen isimdir. Pandemi ile vakaların yayılması ve azaltılması sağlanır.

 Bu durum Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ilan edilir. 2020 yılının ilk aylarında dünyayı sarmaya başlayan covid-19 virüsü sonrasında hemen pandemi dönemine girildi. Bu dönemde sosyal mesafe kuralını hayatımıza aldık ve eskisi gibi kalabalık ortamlarda bulunamayacağımız bir dönem yaşamaya başladık. Yavaş yavaş kurallar hafifletilse de henüz bu süreci tamamen bitirmedik. Bu nedenle tüm kurum ve kuruluşların tedbirli bir şekilde açılabilmesi için bazı önlemler zorunlu hale getirildi.

Sağlık Bakanlığı iş yerlerinde Covid-19’dan sorumlu bir personeli görevlendireceğini bildirdi. 10 ve üstü personelin çalıştığı yerlerde Covid-19’dan sorumlu personel görevlendirilecek. Sorumlu kişiye; Covid-19’un bulaşma yolları ve korunma önlemleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Eğitim sonrasında bireyler, Pandemi Sorumlusu, COVID-19 Sorumlusu, Koronavirüs Sorumlusu olarak göreve başlayacaklar.

 

Peki, bu eğitime kimler katılabilir?

 Bu eğitim için herhangi bir ön koşul ve mezuniyet şartı yoktur. Dileyen herkes bu eğitime katılarak yeni bir meslek sahibi olabilir.

 

Tecrübe Online’ın hazırlamış olduğu Pandemi belgesi ile onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olacaksınız ve rahatlıkla iş bulabileceksiniz. Ayrıca bu belge ile özgeçmişinizi de güçlendirebilir ve terfi almanızda yardımcı olacaktır.

 

Eğitime nasıl katılacağım?

Bu eğitime tecrübe online eğitim sitemizden online olarak katılabilir, istediğiniz zaman dersleri tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Sahip olacağınız sertifika ile iş başvurularında ön plana çıkabilirsiniz. Geleceğinize yön verecek olan bu sertifika eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

 

 

 

Eğitim İçeriği Nedir?

 

- Maske ve dezenfektanların kullanım yöntemleri,

- Önerilen kullanım miktarı ve süresi ne olduğu,

- İşletmede nasıl izolasyon uygulaması yapılır,

- Sağlık hizmetleri ve eczaneler ile ilgili bilgiye sahip olmaları,

- Tokalaşma, sarılma, öpüşme vb. davranışların yapılmaması için personel bilgilendirilmesi,

- Covid-19 kişisel koruyucu donanımların kullanılması,

- Covid-19 Kriz Ekibi tarafından işletme içi alınan önlemler,

- Çalışanlara şüpheli veya vaka durumlarında neler yapılacağı ile ilgili eğitimlerin verilmesi.

- Çalışanların motivasyonu için planlamalar

-Kişisel hijyen bilincini yükseltmek

Uzaktan Eğitimde Bilgisayar Eğitimlerinin Önemi

Bilgisayar olmazsa olmazlarımızdan birisi haline geldi ve neredeyse artık her eve girdi diyebiliriz. Teknolojinin gelişmesiyle de bilgisayar aracıl...

← Devamını Oku

Öğrenci Koçluğu Eğitimlerinde Kalıcı Öğrenmenin 5 Formülü

Öğrenme yeteneğine güvenmeyen, yeterli derecede motivasyona sahip olmayan ve kendisi için en etkili çalışma biçiminin farkına varamayan her öğrenci...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 230 12 13

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.